Projektowanie wnętrz

Projekty wnętrz - cennik

Cena projektów indywidulanych ustalana jest na podstawie wielkości nieruchomości oraz ilości pomieszczeń.

W ramach niezobowiązującej konsultacji, ocenimy nieruchomość i w zależności od jej stanu, przeznaczenia oraz indywidualnych preferencji i potrzeb dobierzemy odpowiedni zakres usług oraz przygotujemy szczegółową wycenę.

Projekt wykonawczy

Pełna aranżacja wnętrza 3D w oparciu o wybrany układ funkcjonalny oraz preferowaną wnętrza (z konkretną kolorystyką, podłogami, okładzinami ścian, meblami, oświetleniem, dekoracjami i dodatkami).
od 100
PLN/m2
 • Spotkanie
 • Inwentaryzacja
 • 2-3 układy funkcjonalne
 • Projekt wykonawczy
 • projekty elektryki i wod-kan
 • Fotorealistyczne wizualizacje
 • Kosztorys
polecany

Projekt funkcjonalny

Projekt zawiera 2-3 opcje zagospodarowania funkcjonalnego wnętrza (rozmieszczenie mebli, sprzętów RTV, AGD, sanitariatów) w formie dokumentacji koncepcyjnej zawierającej rzuty 2D i 3D wraz z opisami.
od 50
PLN/m2
 • Spotkanie
 • Inwentaryzacja
 • 2-3 układy funkcjonalne
 • moodboard

Usługi dodatkowe - cennik

 • Nadzór autorski od 200 zł/wizytę

  Przyjeżdżamy na miejsce inwestycji i kontrolujemy przebieg prac wykonawczych i ich zgodność z projektem . Istnieje też możliwość, abyśmy zajęli się realizacją Twojej inwestycji „pod klucz”. Oznacza to, że w oparciu o przyjęty budżet pełnimy w funkcję inwestora zastępczego – prowadzimy nadzór nad budową, ale też zamawiamy materiały i koordynujemy prace poszczególnych ekip.

 • Wizyty wspólne w sklepach od 200 zł /wizytę

  Pomożemy Ci w doborze materiałów wykończeniowych, mebli/dodatków.

 • Organizacja zamówień od 400 zł

  W Twoim imieniu zajmiemy się zamawianiem niezbędnych materiałów i wyposażenia zawartych w kosztorysie oraz skorodujemy dostawy.

 • Konsultacje i doradztwo od 200 zł

  Spotkamy się na miejscu inwestycji i skonsultujemy dowolny temat z obszaru aranżacji wnętrz.

 • Dekorowanie wycena indywidualna

  Gdy remont zbliża się ku końcowi, warto pomyśleć o dodatkach i szczegółach aranżacji aby uzyskać jak najlepszy efekt.

 • Projekt mebli na wymiar wycena indywidualna

Projekt funkcjonalny - etapy realizacji

projekt funkcjonalny projektant wnętrz In Home Studio

Projekt funkcjonalny obejmuje poniższe elementy, które reprezentują jednocześnie etapy prac projektowych:

Prace nad projektem rozpoczynamy od spotkania odbywającego się w dogodnej dla naszych Klientów formie (również on-line, kontakt telefoniczny/e-mailowy/WhatsApp). Celem spotkania jest omówienie oczekiwań względem aranżacji przestrzeni, przewidzianego budżetu oraz szczegółów współpracy;

Inwentaryzacja wnętrza to spotkanie na miejscu inwestycji oraz zebranie szczegółowych wymiarów oraz dokumentacji fotograficznej. W przypadku projektów on-line, informacje dostarczane są bezpośrednio przez Klienta. Możemy się również posłużyć rzutami architektonicznymi (tu należy wziąć pod uwagę występowanie różnic w wymiarach podanych na rzucie przez dewelopera oraz wymiarów faktycznych);

Opracowanie układów funkcjonalnych polega na przygotowaniu co najmniej 2 propozycji układów wnętrza zawierających wskazania odnośnie wykorzystania przestrzeni. W rezultacie tych prac, Klient otrzymuje komplet dokumentacji koncepcyjnej zawierającej rzuty 2D i 3D wnętrza, wraz z opisem aranżacji poszczególnych pomieszczeń tj. plan rozmieszczenia mebli, sprzętu AGD, RTV, sanitariatów w łazience/-kach, ewentualne wyburzenia/dobudowanie ścian oraz zabudowy z płyt g-k;

Na tym etapie budowy projektu, przesłane propozycje układów funkcjonalnych podlegają omówieniu. Zbieramy wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Wprowadzamy korekty lub większe modyfikacje np. połączenie zaproponowanych rozwiązań do jednej wersji, itp. oraz wybieramy najlepszą propozycję, na podstawie której przygotowana zostaje ostateczna wersja układu pomieszczeń oraz wyposażenia.   

Opracowanie ostatecznej wersji układu funkcjonalnego wnętrza oraz przekazanie jej Klientowi w formie dokumentacji koncepcyjnej.

Ostatnim etapem jest opracowanie  moodboardu, zawierającego zestawienia propozycji kolorystyki, mebli, dodatków, oświetlenia pasujących stylem do projektowanego wnętrza.

Pakiet ten nie obejmuje: propozycji kolorystycznej, zestawienia konkretnych sprzętów ani mebli, szczegółowego kosztorysu elementów wykończenowych wnętrza oraz fotorealistycznych wizualizacji.

Projekt wykonawczy

projekt wykonawczy projektant wnętrz In Home Studio

Projekt wykonawczy obejmuje następujące elementy, będące jednocześnie etapami pracy:

W oparciu o wybrany układ funkcjonalny oraz preferowaną stylistykę wnętrza  przygotowujemy szczegółową aranżację, zawierającą konkretną kolorystyką, projekt podług, okładzin ściennych, mebli, oświetlenia, dekoracji oraz dodatków.

Na tym etapie projekt jest gotowy do przygotowania fotorealistycznych wizualizacji. Dla każdego pomieszczenia powstaje zestaw 1 do 3 ujęć  przedstawiający realistyczny wygląd wnętrza.

Jednym z ostatnim etapów projektu jest opracowanie kompletu dokumentacji wykonawczej. Jest ona podstawą w komunikacji z wykonawcami i gwarancją realizacji zgodnie z przyjętą wizją. Na dokumentację składają się m.in. rzuty 2D i 3D wraz z wymiarami i opisami oraz:

→ zmiany w układzie ścian (jeśli takie zaplanowano)

→ projekt instalacji elektrycznej (wskazanie rozmieszczenia punktów świetlnych, gniazd elektrycznych i włączników)

→ projekt instalacji hydraulicznej (wskazanie rozmieszczenia przyłączy i odpływów wod.-kan.)

→ rysunki zabudów oraz sufitów z płyt g-k (jeśli takie zaplanowano)

→ rzuty 2D i 3D na podłogi i poszczególne ściany, szczegółowo opisujące m.in. wykończenie ścian, rozplanowanie płytek, sprzętów, mebli, dekoracji wraz z rysunkami montażowymi elementów, które wymagają dokładnego zwymiarowania (odległości, wysokość)

→ rysunki mebli na wymiar, które wykona stolarz.

Ostatnim etapem realizacji jest opracowanie szczegółowego zestawienia wybranych do projektu elementów wyposażenia, ich krótki opis, potrzebną ilość, cenę oraz miejsce, gdzie można kupić dany produkt) i przekazanie go Klientowi w formie tabeli Excel.

Czym jest dla nas projektowanie wnętrz?

Aranżowanie wnętrz nie zawsze musi się odnosić do najmodniejszych trendów w świecie mody, wygląd i układ pomieszczeń powinien bowiem przede wszystkim odzwierciedlać samych właścicieli. I ta zasada przyświeca również naszej pracy, w której wykorzystując własne wizje, aktualne trendy, ale i klasykę, naznaczoną głębokimi tradycjami, tworzymy stylizacje w jakich właściciele wnętrz czują się dobrze i swojsko.

Tutaj warto zatrzymać się na chwilę, by zrozumieć czym jest projektowanie wnętrz? Od strony technicznej projektowanie wnętrz sprowadza się do stworzenia funkcjonalnego układu konkretnego wnętrza, tak by pogodzić możliwości aranżacyjne z oczekiwaniami właścicieli. Praca architektów nie ogranicza się jednak tylko do stworzenia samego planu mieszkania. To również pogodzenie praktycznej strony projektu z estetycznymi upodobaniami właścicieli i wpisaniem się w ich gusta, niekoniecznie bazując jedynie na modnych i aktualnych trendach. Projektowanie wnętrz pozwala również uzyskać odpowiedzi na wiele pytań, między innymi: czy da się stworzyć przestrzeń otwartą z dwóch mniejszych pomieszczeń, tak by uzyskać przestronny salon z aneksem kuchennym? Jak urządzić kuchnię, by zapewnić sobie funkcjonalne, a jednocześnie designerskie wnętrze? Jaka kolorystyka będzie strzałem w dziesiątkę, by wnętrze zachowało swoją oryginalność i urodę przez wiele kolejnych lat?

Dlatego projektowanie wnętrz absolutnie należy rozpocząć od rozmów, w których architekt może odkryć upodobania użytkowników, ich potrzeby oraz oczekiwania. Dzięki temu udaje się wykreować ciekawe pomysły, dzięki którym użytkownicy własnych czterech kątów czują się w nich swobodnie i szczęśliwie. Następnie ważna jest dokumentacja projektowa i wizja lokalna. To w ten sposób można zweryfikować realne szanse na urzeczywistnienie marzeń i oczekiwań, lub wdrażać kompromisy, by uwzględnić np. przebieg instalacji, skosy na ścianach czy brak możliwości wyburzenia ściany.

W projektowaniu wnętrz ważne są nie tylko dekoracje i dodatki, upiększające wnętrza, ale też pragmatyczne rozwiązania, które pozwalają idealnie dopasować przestrzeń do potrzeb użytkowników, tak by na przykład w holu urządzić mały ale praktyczny home office albo pomieszczenie na kuchnię zamienić na pokój dziecięcy, a w salonie wygospodarować przestrzeń na aneks kuchenny. Z projektantem wnętrz po prostu rzeczy niemożliwe, stają się zwyczajnie możliwe do wdrożenia.