Przejdź do treści

Wizualizacje wnętrz

Czym są wizualizacje wnętrz?

Wizualizacje 3D w projektowaniu wnętrz tworzymy aby nasi klienci mogli wyobrazić sobie wygląd i atmosferę wnętrza po jego aranżacji. Wizualizacje symulują realistyczny wygląd wnętrza, uwzględniając wszystkie elementy, takie jak meble, kolory ścian, oświetlenie, dodatki i wszystkie pozostałe szczegóły o które powinien zadbać projektant. Dzięki wizualizacjom można dokładnie zobaczyć i ocenić, jak wnętrze będzie wyglądać po wykończeniu, co umożliwia uniknięcie niepotrzebnych błędów i zmian w trakcie realizacji projektu. Wizualizacje pozwalają także na wprowadzenie zmian i poprawek w projekcie, zanim jeszcze zostaną one wprowadzone w życie, co oszczędza czas i pieniądze.

jasny salon 3 projektant wnętrz In Home Studio
Wizualizacje wnętrz InHomeStudio

Dlaczego warto zdecydować się na wizualizacje?

Jakość wizualizacji wnętrz jest kluczowym elementem który w naszej ocenie powinien decydować o wyborze projektanta.

Wizualizacje w naszych projektach powstają na etapie w którym mamy już ustalony układ funkcjonalny i przechodzimy do szczegółowej aranżacji wnętrza. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że od tego momentu komunikacja projektanta z klientem odbywa się głównie poprzez wizualizacje. Za ich pomocą obrazujemy nasze pomysły i opracowujemy odpowiednie zmiany.

Na ile wizualizacje oddają efekt końcowy?

Dobrej jakości wizualizację pozwalają na bardzo precyzyjne odwzorowania detali wnętrza. Natomiast, należy pamiętać że  stanowią one pewnego rodzaju wzór, który na etapie realizacji musi być jeszcze zrealizowany z zachowaniem detali i staranności.Warto więc zadbać aby etap realizacji uwzględniał nadzór autorki projektanta, który dopilnuje aby nie pominąć najmniejszych szczegółów.
Wizualizacja kolorowego salonu - In Home Studio
Wizualizacje kuchni projektant wnętrz In Home Studio

Ile kosztuje i co wchodzi w zakres wizualizacji?

Koszt wizualizacji jednego pomieszczenia to 850 zł.

W zakres prac nad przygotowaniem wizualizacji wchodzi:

  • spotkanie wstępne z projektantem (face o face lub on-line ), mające na celu ustalenie preferencji stylistycznych, elementów aranżacji, które mają być uwzględnione na wizualizacjach**
  • Opracowanie wizualizacji
  • Konsultacje oraz poprawki

Masz dużo pomysłów ale nie wiesz na co się zdecydować, a może masz wątpliwości czy efekt końcowy spełni Twoje oczekiwania?

Nie musisz zamawiać pełnego projektu aby otrzymać wizualizacje 3D! Opowiedz nam o swoich wątpliwościach i pomysłach a my je zwizualizujemy.

Galeria przykładowych wizualizacji

Wizualizacja vs realizacja

FAQ

Dobrej jakości wizualizację pozwalają na bardzo precyzyjne odwzorowania szczegółów aranżacyjnych wnętrza. Natomiast, należy pamiętać że stanowią one pewnego rodzaju wzór, który na etapie realizacji musi być jeszcze zrealizowany z zachowaniem detali i staranności. Warto więc zadbać aby etap realizacji uwzględniał nadzór autorki projektanta, który dopilnuje aby nie pominąć najmniejszych szczegółów.
Jak najbardziej – jeśli tylko będziemy kierować ogólnym zamysłem stylistycznym i kolorystycznym to możemy zmienić np. szarą szafkę łazienkową na wymiar na podobną gabarytowo i kolorystycznie, ale dostępną od ręki w sklepie.
Dla każdego pomieszczenia tworzymy ok 4-6 wizualizacji końcowych. Natomiast w naszym procesie projektowania, wizualizacje są nieodzownym elementem i generujemy je już przy pierwszych koncepcjach aranżacji. Dzięki ich wykorzystaniu, wierzymy, że usprawnia to komunikację z naszymi klientami, a przede wszystkim pozwala na łatwiejsze i szybsze podejmowanie decyzji przez naszych klientów. Wychodzimy z założenia, że jeden obraz potrafi zastąpić tysiąc słów.

Tak, do stworzenia wizualizacji nie jest wymagane realizacja pełnego projektu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w takiej sytuacji poszczególne elementy aranżacyjne dobierane są bez uwzględnienia budżetu.

Zrobienie profesjonalnej wizualizacji wnętrza wymaga odpowiedniego oprogramowania oraz doświadczenia w pracy z tymi narzędziami. Jednak, nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować sił i samodzielnie stworzyć wizualizację wnętrza.  W tym celu, możesz skorzystać z bezpłatnych programów, takich jak Blender czy Sweet Home 3D. Warto jednak pamiętać, że wykonanie profesjonalnej wizualizacji wnętrza wymaga dużo pracy i czasu. Dlatego, jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, lepiej zleć to zadanie doświadczonemu projektantowi wnętrz.

Zestaw 4-6 wizualizacji dla jednego pomieszczenia to koszt 600 zł.

KONSULTACJE

Bezpłatna konsultacja to 20 minut, które możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu z obszaru aranżacji wnętrz, przygotowania nieruchomości pod remont, Home Stagingu i wielu innych.

Zamów bezpłatną konsultację z projektantem