Przejdź do treści

Home staging

Właściwie można się spierać co jest trudniejsze – rozplanowanie układu wnętrz, czy ich późniejsze dekorowanie. Z naszego doświadczenia wynika jasno, że jedno i drugie, bo przecież na każdym etapie projektowania i dekorowania konieczny jest zmysł architektoniczny oraz umiejętność takiego dopasowania dodatków czy mebli, by wnętrze emanowało harmonią i oryginalnością. I tu właśnie przychodzi czas na Home Staging, który choć trąci czymś nowym, to najlepsi specjaliści od nieruchomości znają jego wartość od lat .

Home Staging to nic innego, jak zaaranżowanie wnętrz i wyeksponowanie ich największych atutów. Ma on na celu stworzenie nowej, bardziej świeżej perspektywy i dlatego sprawdza się najbardziej przed sprzedażą czy wynajmem mieszkania. Taka opcja jest jednak świetnym rozwiązaniem również dla osób, które nie czują się dobrze w swoich czterech ścianach i chciałyby coś zmienić, ale nie mają koncepcji na nowy look.

Home Staging

Planujesz dobrze sprzedać lub wynająć mieszkania?

Twoje mieszkanie lub dom od kilku miesięcy widnieje w ogłoszeniach, a zainteresowanych brak?

Znudziłeś się aktualnym wystrojem i brak Ci pomysłów na nowy design

agent nieruchomosci projektant wnętrz In Home Studio

58%

agentów nieruchomości uważa że kupujący oferują wyższą cenę za zaaranżowane nieruchomości.

 

Na czym polega Home Staging?

Właściwie Home Staging to pewnego rodzaju metamorfoza, która może się ograniczać jedynie do przemalowania ścian czy wprowadzenia kilku dekoracji albo obejmować swoim zasięg całe mieszkanie i zmobilizować właścicieli do zmiany mebli, a nawet całego układu pomieszczeń. 

Głównym celem jest podniesienie atrakcyjności wnętrza i podkreślenie jego wszystkich walorów. 

Dobrze  jest bowiem wiedzieć, że już zastosowanie tylko kilku małych trików może sprawić, że mieszkanie zyska na przestronności, jasności czy funkcjonalności i przez to będzie cieszyć się większym zainteresowaniem przyszłych inwestorów.

Co o Home Staging myślą agenci nieruchomości?

Podkreśla dobre strony wnętrza a ukrywa słabości.

Pozwala kupującemu już od wejścia poczuć się jak w domu.

Zamienia na pozór „trudne i nieustawne” przestrzenie w użyteczne.

Tworzy nastrój i powoduje, że wnętrza wyglądają znacząco lepiej na zdjęciach.

Dlaczego warto zainwestować w Home Staging?

Estetyczny i designerski wygląd wnętrz często decyduje o poziomie atrakcyjności samej nieruchomości. Dlatego Home Staging jest właściwie absolutnym must have przed sprzedażą czy wynajęciem mieszkania. Kilka nawet delikatnych poprawek może tak odmienić wnętrze, by skutecznie wyróżnić je na tle konkurencji. Taka opcja jak Home Staging jest jednak warta przemyślenia również np. przy odziedziczeniu mieszkania w spadku po babci, gdzie chcesz zachować kilka pamiątek rodzinnych, ale jednocześnie marzysz o bardziej nowoczesnym i dopasowanym do Ciebie wnętrzu.

Home Staging jest więc idealnym wyborem jeśli:

Oczekiwania klientów rosną z każdym rokiem i są one coraz bardziej konkretne. Z drugiej strony, są oni coraz częściej skłonni ponieść większy wydatek, jeśli mieszkania wygląda niczym z programu telewizyjnego.

Nasze realizacje

Mieszkanie po remoncie - Lublin

Sypialnia na Kryształowej - Lublin

Pokaż nam swoją nieruchomość, a my powiemy Ci jak zwiększyć jej atrakcyjność na rynku.

W ramach konsultacji, ocenimy Twoją nieruchomość, wskażemy mocne i słabe strony, zaproponujemy konkretne działania.

Home Staging nie tylko dla sprzedających mieszkanie

Wiele osób kojarzy Home staging ze sprzedażą lub wynajmem nieruchomości – nic bardziej mylnego. Wbrew ogólnie panującej opinii, Home Staging największym zainteresowaniem cieszy się pośród osób, które chcą odmienić swoje mieszkanie wyłącznie po to aby czuć się w nim lepiej. W takich sytuacjach, często jest również nazywany metamorfozą wnętrza. Przykładów takich metamorfoz moglibyśmy podawać wiele, choć najczęstszą sytuacją z jaką się spotkamy to  niedokończony remont. Tymczasowa aranżacja, które została z właścicielami na długie lata – myślę, że wszyscy dobrze to znamy :).

Metamorfoza salonu w domu wielorodzinnym

Czy Home Staging to dekorowanie wnętrz?

Home Staging to oferta skierowana głównie do pośredników nieruchomości i osób, które chcą efektownie i szybko sprzedać własny lokal. Taka usługa odnosi się jednak też stricte do samego dekorowania wnętrz. I również tutaj warto zdać się na doświadczenie architektów, którzy wiedzą jakie tkaniny, materiały wykończeniowe czy nawet samo dodatki zastosować, by ożywić i olśnić mieszkanie niebanalnymi i przyjemnymi akcentami. Dekorowanie wnętrz z architektem ma jeszcze jedną zaletę – pozwala raz a dobrze zainwestować pieniądze. Nic nie jest dziełem przypadku, a samodzielne łączenie dodatków nie zawsze wywołuje zachwyt w oczach domowników i gości. Przypomina bowiem trochę obstawianie liczb w totolotku – można trafić architektoniczną szóstkę, albo pozostać jedynie na kosztach, nie trafiając nawet trójki. Dlatego w dekorowaniu wnętrz warto postawić na pewną rękę, bo nic tak się nie liczy we wnętrzu jak właściwa oprawa.

KONSULTACJE

Bezpłatna konsultacja to 20 minut, które możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu z obszaru aranżacji wnętrz, przygotowania nieruchomości pod remont, Home Stagingu i wielu innych.

Zamów bezpłatną konsultację z projektantem