Przejdź do treści

Metamorfozy wnętrz

Metamorfoza niskiego parteru w domu wielorodzinnym

Głównym zadaniem projektanta wnętrza było zaadaptowanie parteru w domu wielorodzinnym.

Od wielu lat nieużywana kondygnacja, pełniła rolę tzw. graciarni, w której mieli zamieszkać rodzice, po odstąpieniu piętra dla dorosłej już córki z rodziną.

Jednym z wyzwań przy aranżacji kondygnacji była jego stosunkowa mała wysokość (2,1m).

Ponadto, aby osiągnąć oczekiwany efekt metamorfozy, projektant wnętrz In Home Studio stanął również przed wyzwaniem zapewnienia odpowiedni ilości światła naturalnego. Udało się osiągnąć poprzez ingerencją w elementy konstrukcyjne budynku i powiększenie wnęk okiennych oraz przejścia łączącego salon z kuchnią.

Jak uratować stary grzejnik i drzwi wejściowe?

Metamorfozy mieszkań przybierają różne oblicza. Szczegółowa analiza zastanych elementów wyposażenia oraz dobry pomysł  to podstawa sukcesu. Należy jednak pamiętać o najważniejszej zasadzie – wnętrze ma tworzyć spójną całość.

Tym razem naszym pacjentem była kawalera wymagająca gruntownego remontu, której docelowym przeznaczeniem był wynajem. Z uwagi jednak na ograniczony budżet Inwestora, konieczne były pewne kompromisy i część ze stałych elementów wyposażenia musiała pozostać. Sprawdźcie ile i jak można zaoszczędzić na wymianie drzwi i grzejników:

Koszt metamorfozy – 200 zł :

  • Farba do drzwi – 60 zł
  • Nowe klamki z szyldem – 55 zł
  • Zestaw czterech luster z Ikea – 2×30 zł
  • Farba do grzejników – 25 zł
metamorfozy wnętrz mieszkań

Jak wygląda proces metamorfozy wnętrz

  • – ocenimy stan nieruchomości
  • – przygotujemy uproszczony projekt mieszkania w formie koncepcji funkcjonalnej
  • – opracowujemy zestaw wizualizacji prezentujący aranżację wnętrza
  • – ustalamy szczegółowy zakres prac

Metamorfoza wnętrza mieszkania to usługa skierowana do osób, które planują gruntowny remont lub chcą odmienić swoje mieszkanie najmniejszym nakładem kosztów.

Zmień wystrój wnętrza skupiając się na drobnych poprawkach, zmianie kolorystyki i aranżacji nie wymagając znaczącej przebudowy.

Jeśli nie jesteś pewien czy będziemy mogli Ci pomóc, lub potrzebujesz porady zacznij od konsultacji

W ramach niezobowiązującej konsultacji, ocenimy nieruchomość i w zależności od jej stanu, przeznaczenia oraz indywidualnych preferencji i potrzeb dobierzemy odpowiedni zakres usług oraz przygotujemy szczegółową wycenę.

Nasze projekty

KONSULTACJE

Bezpłatna konsultacja to 20 minut, które możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu z obszaru aranżacji wnętrz, przygotowania nieruchomości pod remont, Home Stagingu i wielu innych.

Zamów bezpłatną konsultację