Przejdź do treści

Mieszkanie w stylu modern retro

Feria kolorów w warszawskim mieszkaniu

Metraż

90m2

Lokalizacja

Warszawa

Pomieszczenie

Mieszkanie

Dla Meli i Jana było to pierwsze wspólne mieszkanie. Niedawno zostali małżeństwem i po raz pierwszy mieli okazję urządzić własną przestrzeń od A do Z po swojemu. Z prawdziwą przyjemnością im w tym pomogliśmy. Na każdym etapie projektowania musieliśmy pamiętać dodatkowo, że Inwestorzy zamieszkają razem ze swoimi pupilami – dwoma kocurami o pokaźnych rozmiarach, które mają już swoje przyzwyczajenia i wymagają dodatkowej uwagi aranżacji przestrzeni (m.in. miejsca na kuwety, poidło, drapaki, zabawki).

Inspiracje, jakie otrzymaliśmy od Inwestorów, od razu wywołały nasz zachwyt. Mieliśmy przed sobą przepiękną paletę wyrazistych barw – kolorowe drzwi, płytki, meble, dekoracje. Pomieszaliśmy nieco w układzie funkcjonalnym łazienek, m. in. przenosząc pralko-suszarkę do garderoby przy sypialni oraz wstawiając prysznic do mniejszej łazienki. Dostosowaliśmy instalację wod.-kan. i elektryczną nowego układu funkcjonalnego.

W efekcie naszej współpracy otrzymaliśmy wnętrze, o jakim Mela i Jan marzyli. Mieszkanie od wejścia wita nas kolorem: ceglany odcień na ścianach, drzwiach z ukrytą ościeżnicą i na suficie, butelkowa zieleń na zabudowie meblowej i ścianie, biało-czarne płytki w klimacie retro na podłodze. Mela bardzo chciała wyeksponować swoją kolekcję kapeluszy – znaleźliśmy dla niej idealne miejsce. Na ścianach pojawiają się dodatkowo listwy ścienne i panele ścienne, które jak kameleon dopasowały się kolorystycznie do ścian, ciekawie je urozmaicając.

holl w stylu modern retro In Home Studio
kuchnia modern retro projektant wnętrz In Home Studio

W projektowaniu kuchni priorytetem było hobby Jana – jakim jest gotowanie. Powiększyliśmy zatem przestrzeń roboczą o dodatkowy blat tworzący półwysep kuchenny, przy którym dodatkowo można usiąść i wypić kawę. W salonie pamiętaliśmy o umieszczeniu projektora i ekranu, z których w dotychczasowym mieszkaniu korzystali Inwestorzy i chcieli zastosować to rozwiązanie również w nowej przestrzeni. Kolorystyka jest bardziej stonowana na ścianach, ale terakota i butelkowa zieleń pojawiają się na meblach i dodatkach. Butelkowa zieleń występuje również w łazienkach. Połączyliśmy ją z bielą i czernią oraz nutką złota w postaci gałek i uchwytów meblowych.

Jest pewnie, że w tym mieszkaniu nie ma mowy o nudzie😊

Ps. Zgodnie z życzeniem Inwestorów gabinety i sypialnię główną zaprojektowaliśmy jedynie w wersji funkcjonalnej, proponując rozmieszczenie mebli i dostosowując do niej instalację elektryczną.

Może Ciebie również interesuje taka opcją? Pełna aranżacja wybranych pomieszczeń  mieszkania czy domu oraz układ funkcjonalnych pozostałych pomieszczeń. Zapraszamy do kontaktu – zaproponujemy opcję, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom.