Przejdź do treści

Czy kolorowe drzwi są dla Ciebie?

Czy kolorowe drzwi są dla Ciebie? Jaki kolor drzwi wybrać do domu lub mieszkania

Czego dowiesz się z artykułu

Szczęśliwie dawno mamy za sobą czasy, kiedy drzwi wewnętrzne traktowano jako element aranżacji, który nie wymaga szczególnej uwagi w aspekcie projektowego czy remontowego procesu. Drzwi po prostu miały być i spełniać swoją podstawową funkcję. Dziś wreszcie doceniono ich potencjał. Dzięki niezwykle rozbudowanej propozycji producentów i pomysłowości projektantów drzwi mogą istotnie uzupełniać stylistykę wnętrza, podkreślając jego oryginalność, dynamikę, spójność.

Pod względem koloru drzwi wybór nadal często pada na ponadczasową klasykę – biel i odcienie drewna. Coraz częściej projektanci proponują w aranżacjach wnętrz drzwi kolorowe i znajdują wielu entuzjastów tego rozwiązania.

Jak efektownie i bez błędów urządzić swoje mieszkanie?

Pobierz darmowe ebooki i poznaj tajniki dobrego wnętrza:

Trendy łazienkowe ebook Jowita Synal

Trendy łazienkowe

9 błędów przy projektowaniu łazienki

9 błędów przy projektowaniu łazienki

Odbierz materiały

Kolorowe drzwi – kiedy się na nie decydować?

Czarne drzwi do domu lub mieszkania, kiedy pasują

Wizualizacja 1. Mieszkanie: drzwi łazienkowe przylgowe w kolorze czarnym.

Różnorodność kolorowych drzwi, zarówno pod względem samej barwy, jak i formy pozwala stosować je praktycznie bez ograniczeń. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć kolorowe drzwi mogą być nieoczywistą, wyrazistą dominującą dekoracją wnętrza lub kapitalnie wtapiać się w otoczenie. Kolorowe drzwi wykończone na przykład tym samym materiałem co ściana, zapewnią stworzenie spójnej koncepcji całego wnętrza. Można jednak uzyskać też fenomenalne kontrasty, hołdując mocnym czy przeciwstawnym kolorom, które rewelacyjnie zdynamizują stylizację i dodadzą jej pazura. Intensywne kolory przy okazji rozweselają wnętrza i animują, by tak wyraźne akcenty, jak echo powtórzyć w całym pomieszczeniu. To również dobre rozwiązanie, dla osób, które obawiają się, że białe drzwi szybko będą szarzeć albo żółknąć. Z ciekawym kolorem takie problemy można szybko i skutecznie eliminować.

Do jakich wnętrz pasują kolorowe drzwi?

rodzaje kolorowych drzwi

Wizualizacja 2. Dom: drzwi z ukrytą ościeżnicą do spiżarni, na drzwiach tapeta płynnie przechodząca z sąsiadującej ściany.

W doborze drzwi również do wnętrz mieszkalnych warto być ponad standardami i przyjrzeć się bogatej ofercie kolorystycznej. Taki pomysł przełamie nudę nie tylko w komercyjnych czy biurowych sceneriach, ale odnajdzie się także w domowych aranżacjach i może stanowić inspirację, jak odmienić przedpokój, czy dopasować drzwi do monochromatycznej stylizacji np. w szaro – niebieskim salonie. Kolorowe drzwi ładnie wybrzmią także na tle białych ścian, co zda egzamin szczególnie w nowoczesnej albo eklektycznej stylizacji. Również w stylizacji boho bądź w salonie aranżowanym na wzór amsterdamskiej kamienicy jest miejsce na kolorowe drzwi. Tam najczęściej ściany otoczone są optymistycznymi kolorami, dominuje żółty, zieleń a nawet landrynkowy róż. I w takiej scenerii wręcz obowiązkowo trzeba wybrać kolorowe drzwi. Można szukać jednolitych połączeń w kolorze ściany, ale też kontrastów, by urozmaicić wnętrze. Czarne, brązowe, szare lub czerwone drzwi to kapitalny pomysł do loftowych kompozycji. Do surowej cegły, zimnego betonu ale też szlachetnego drewna będą o wiele lepiej pasować niż standardowa biel.

Rodzaje kolorowych drzwi

Kolor na drzwiach może mieć różne zastosowanie. Wybór czerwonych, zielonych czy szarych drzwi zdecydowanie doda pomieszczeniu charakteru bądź stworzy jednolitą, harmonijną przestrzeń. Standardowe drzwi w ciekawym kolorze mogą się przydać w amfiladowym układzie pomieszczeń, gdzie dla uzyskania lepszego efektu, drzwi powinny się subtelnie wtopić w tło ściany. Na rynku dostępne są też modele z ukrytą ościeżnicą lub/i z odwrotną przylgą. W przypadku ukrytej ościeżnicy drzwi można samodzielnie wykończyć farbą tapetą, czy nawet tynkiem strukturalnym, dzięki czemu drzwi zyskują ten sam wzór, co ściana. Na tym jednak inspiracje się nie kończą, takie drzwi można też wykańczać spiekiem kwarcowym, ale też laminatem, naklejką, lustrem czy lacobelem, co zwiększa możliwości aranżacyjne i pozwala nadać wnętrzu naprawdę wyjątkowej oprawy. Z kolei drzwi z odwrotną przylgą to idealny wybór, jeśli chcesz aby drzwi do pokoi i łazienek były zlicowane ze ścianą od strony przedpokoju i wizualnie stanowiły spójną całość.

W naszych projektach często korzystamy z opcji drzwi z ukrytą ościeżnicą – oto niektóre przykłady:

Różowa farba na drzwiach ukrytych

Wizualizacja 3. Mieszkanie: drzwi pokojowe i łazienkowe z ukrytą ościeżnicą (do pokoi drzwi z odwrotną przylgą) pomalowane farbą w kolorze ścian.

Drzwi łazienkowe z ukryta ościeżnicą pomalowane w kolorze ścian - zielone

Wizualizacja 4. Mieszkanie: drzwi łazienkowe z ukrytą ościeżnicą pomalowane farbą w kolorze ściany.

lazienka drzwi ukryte farba czarna projektant wnętrz In Home Studio

Wizualizacja 5. Mieszkanie: drzwi łazienkowe z ukrytą ościeżnicą pomalowane farbą w kolorze ściany.

sciana w sypialni z tapeta i drzwiami ukrytymi z log projektant wnętrz In Home Studio

Wizualizacja 6. Dom: drzwi z ukrytą ościeżnicą do garderoby, na drzwiach tapeta.

Kolory drzwi wewnętrznych

drzwi kolorowe w domu

Wizualizacja 7. Dom: drzwi kolorowe pokojowe, kolor czerwony i turkusowy.

Dokonując wyboru kolorystyki drzwi wewnętrznych do naszym domów czy mieszkań warto wyjść poza utarte schematy i przyjrzeć się bogatej ofercie kolorystycznej. Taki pomysł przełamie nudę nie tylko w komercyjnych czy biurowych sceneriach, ale odnajdzie się także w domowych aranżacjach i może stanowić inspirację, jak odmienić przedpokój, czy dopasować drzwi do monochromatycznej stylizacji np. w szaro – niebieskim salonie. Kolorowe drzwi ładnie wybrzmią także na tle białych ścian, co zda egzamin szczególnie w nowoczesnej albo eklektycznej stylizacji. Również w stylizacji boho bądź w salonie aranżowanym na wzór amsterdamskiej kamienicy jest miejsce na kolorowe drzwi. Tam najczęściej ściany otoczone są optymistycznymi kolorami, dominuje żółty, zieleń a nawet landrynkowy róż. I w takiej scenerii wręcz obowiązkowo trzeba wybrać kolorowe drzwi. Można szukać jednolitych połączeń w kolorze ściany, ale też kontrastów, by urozmaicić wnętrze. Czarne, brązowe, szare lub czerwone drzwi to kapitalny pomysł do loftowych kompozycji. Do surowej cegły, zimnego betonu ale też szlachetnego drewna będą o wiele lepiej pasować niż standardowa biel.

Drzwi łazienkowe z ukrytą ościeżnicą w kolorze ścian - niebieskie

Wizualizacja 8. Mieszkanie: drzwi łazienkowe z ukrytą ościeżnicą pomalowane farbą w kolorze ściany i mebli na wymiar.

Mam nadzieję, że zwróciliśmy Twoją uwagę na kolorowe drzwi jako ciekawy i oryginalny element aranżacji przestrzeni i zachęciliśmy do rozważenia tej opcji  w aspekcie Waszego domowego azylu. Jeśli zastanawiasz się, czy drzwi w konkretnym odcieniu będą pasować do Twojego wnętrza  albo kompletnie nie masz pomysłu na kolor drzwi –  skontaktuj się z nami. Doradzimy i przedstawimy Ci nasze pomysły, dbając o to, by Twoje wnętrza były jednocześnie modne i ponadczasowe.

 

Zastanawiasz się nad wyborem drzwi ale nie wiesz jaki model lub kolor będzie odpowiedni?

2 komentarze do “Czy kolorowe drzwi są dla Ciebie?”

  1. Pingback: Pudrowy róż w salonie - kobiece wnętrze - IN HOME STUDIO

  2. Pingback: Koszt wykończenia łazienki 2022 - IN HOME STUDIO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KONSULTACJE

Bezpłatna konsultacja to 20 minut, które możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu z obszaru aranżacji wnętrz, przygotowania nieruchomości pod remont, Home Stagingu i wielu innych.

Zamów bezpłatną konsultację z projektantem

Ile kosztuje wykończenie łazienki 2022

szczegółowa lista zakupowa

alternatywne warianty wybranych produktów

źródła zakupów

Zamów szczegółowe zestawienie materiałów wykończeniowych łazienki "Straciatella"