Przejdź do treści

Pastelowy pokój dla dziewczynki

Jak funkcjonalnie i kolorowo urządziliśmy pokój dla Emilki.

Metraż

12m2

Lokalizacja

Dom pod Lublinem

Pomieszczenie

Pokój dziecięcy

Emilka jest jeszcze na tyle mała, że jej łóżeczko znajduje się w sypialni rodziców. Projektując jednak pokoje dla jej braci, zaplanowaliśmy od razu przytulne wnętrze dla niej. Łóżko do materaca 90×200 cm może się wydawać troszkę na wyrost, ale to tylko pozory. Jest na tyle niskie, że rodzic spokojnie może usypiać w nim dziecko, może utulić do snu opiekunkę – babcię, a do tego jego ciekawa forma zachęca dziecko do snu i zabawy. Stolik nocny i szafa narożna to meble, które wykorzystaliśmy z poprzedniego mieszkania.  Pokój małego dziecka powinien pomieścić wszystkie jego zabawki i służyć rozwojowi. Stąd nisko zawieszone szafki z koszami pod nimi, szafki z organizerami do segregacji dziecięcych skarbów, biblioteczka, z której dziecko jest w stanie samo wziąć wybraną książkę. Do kreatywności i eksponowania twórczości Emilki służy ściana pomalowana farbą kredowo-magnetyczną farbą. Półka ze znanej sieciówki służy na miejsce do odkładania kredy i magnesów.

Pastelowy pokoj dziewczynki 2 projektant wnętrz In Home Studio
Pastelowy pokoj dziewczynki 4 projektant wnętrz In Home Studio

Dekoracje w pokoju Emilki to przede wszystkim jasna tapeta z motywem ptaszków, miętowe lamele, które nawiązują do dębowych i czarnych lameli zastosowanych w aranżacji domu oraz naklejki – króliczki i kropki. Kropki w pastelowych kolorach umieściliśmy również na meblach, co sprawia, że bardziej wpisują się w stylistykę wnętrza.

Rodzicom zależało na pokoju, który rośnie razem z dzieckiem. Zastosowaliśmy więc rozwiązania funkcjonalne i aranżacyjne, które w przyszłości pozwolą na szybką i niedrogą metamorfozę. Szafa, łóżko i szafka nocna posłużą jeszcze przez wiele lat. Zamiast niskiego regału z pojemnikami do segregacji można postawić stolik czy biurko (zaplanowaliśmy w tym miejscu dodatkowe gniazda elektryczne). Sosnowe szafki łatwo poddać metamorfozie malując je na dowolny kolor, dodając dekoracyjne gałki meblowe. Naklejki można wymienić na inne lub całkowicie z nich zrezygnować. I nowy pokój dla Emilki -nastolatki gotowy😊.