Przejdź do treści

Dom w jasnych kolorach

Czyli biel, szarości, drewno i kropla granatu we wnętrzu.

Metraż

135 m2

Lokalizacja

Lublin

Pomieszczenie

Dom

Pracę nad projektem domu Państwa Andrzejewskich rozpoczęliśmy jeszcze zanim zostały wylane fundamenty ich domu, w którym mieli zamieszkać wraz z trójką dzieci. Po zaprezentowaniu różnych wersji układów funkcjonalnych, Inwestorzy wybrali tę, która najbardziej spełniała ich oczekiwania. Następnie rozpoczęliśmy proces aranżacji zgodnie z preferencjami w zakresie stylistyki  – Inwestorom zależało na jasnym, ciepłym wnętrzu z kroplą koloru niebieskiego.

Wiatrołap mieści przestronną szafę z częścią na ubrania, na sprzęty gospodarcze oraz wygodne siedzisko. Główną rolę gra tutaj tapeta z sielskim krajobrazem. Pojawia się ona również w kuchni, która jest oddzielona od salonu przepierzeniem z lameli. Salon to przede wszystkim rodzinny, wygodny narożnik w kolorze granatu oraz część jadalniana z dużym stołem.

Odpowiadając na potrzeby Inwestorów w domu znajdują się dwie łazienki – jedna z prysznicem i przejściem do pralni oraz druga – z wanną. Zastosowaliśmy w nich te same płytki w kolorze szarego lastryko oraz białą mozaikę z kontrastującą czarną fugą. Do tego ocieplające drewno na meblach. Jako dość niestandardowy materiał wykończeniowy wykorzystaliśmy w nich  również mikrocement.

 

Dom w jasnych kolorach kuchnia projektant wnętrz In Home Studio

W pokojach dzieci wykorzystaliśmy część mebli, które były w dobrym stanie, a które służyły domownikom w poprzednim mieszkaniu (szafa, szafki nocne, łóżka, biurko). W ich aranżacji staraliśmy się ująć zainteresowania dzieci (kosmos, lego, zwierzęta).

W sypialni głównej znajduje się przejście do garderoby. Zastosowanie drzwi z ukrytą ościeżnicą pozwoliło na wizualne „wtopienie ich” w ścianę. Tymczasowo jest w niej również łóżeczko najmłodszego członka rodziny – Emilki, na którą czeka już oddzielny pastelowy pokój.

Jeśli rozważasz budowę domu i chcesz go dostosować do potrzeb całej rodzinny – zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością pomożemy😊