Przejdź do treści

Salon z aneksem kuchennym w brązach i szarościach

Jak uzyskać spójne, eleganckie wnętrze w małym mieszkaniu dla singla?

Metraż

20 m2

Lokalizacja

Lublin

Pomieszczenie

Salon z kuchnią

Klientowi zależało na stworzeniu eleganckiej przestrzeni, adekwatnej do jego osobowości i stylu życia. Całość miała być utrzymana w stonowanych, ciemnych kolorach. Jak zwykle wyszliśmy naprzeciw jego oczekiwaniom.

Minimalistycznej zabudowie kuchennej towarzyszy przyciągający wzrok spiek kwarcowy. Zamiast stołu, zgodnie z życzeniem Inwestora, znajduje się wyspa kuchenna, która jest jednocześnie przedłużeniem blatu roboczego. Jej lekka forma i towarzystwo ażurowych chromowanych hokerów nie obciążają wizualnie wnętrza. W związku z tym, że przestrzeń jest niewielka  zaproponowaliśmy kontynuację aranżacji części kuchennej na ścianie telewizyjnej w salonie. Oryginalny regał na zbiory biblioteczne zintegrowany z szafką RTV oraz dodatkowymi szafkami przy suficie są odpowiedzią na potrzebą dodatkowego miejsca do przechowywania. Spiek kwarcowy za telewizorem stanowi dla niego idealne tło. Jednak salon to przede wszystkim bardzo elegancki zestaw wypoczynkowy z brązowej ekologicznej skóry, wprowadzający do wnętrza nieco klubowy klimat. Nie potrzebuje on krzykliwych dodatków. Wspaniale komponuje się z prostym w formie stolikiem kawowym i abstrakcyjnym obrazem wpisującym się w  klimat wnętrza. Charakter części dziennej mieszkania podkreśla, a zarazem spaja, designerskie oświetlenie.

Salon z kuchnią w brązach i szarościach
Projekt salonu z jadalnią zrealizowany przez In Home Studio

W sypialni kontynuowaliśmy estetykę salonu i kuchni. Stąd regał na książki, nawiązujący do mebla na ścianie telewizyjnej, oraz elegancki fotel o prostej formie. Niskie, dębowe, minimalistyczne łóżko zintegrowane z szafką nocną otrzymało oryginalny i efektowny zagłówek z formie paneli ściennych umieszczonych na ścianie pokrytej tynkiem dekoracyjnym. Jego surowa struktura, podkreślona dodatkowo przez oświetlenie LED wprowadza do wnętrza nieoczywisty akcent, który kontrastując z elegancją pozostałych elementów aranżacji, czyni przestrzeń zaskakującą i wyjątkową.

 

Jeśli marzysz o podobnym wnętrzu – skontaktuj się z nami i umów na niezobowiązującą rozmowę. Chętnie wysłuchamy Twoich potrzeb odnośnie aranżacji wnętrza,  a w dalszych krokach pokarzemy możliwości i opcje układu funkcjonalnego i aranżacji mieszkania czy domu.