Przejdź do treści

Ścianka loftowa – udany pomysł na wyjątkowe wnętrza

Ścianka loftowa - wyjątkowy pomysł

Szklane ścianki działowe coraz częściej pojawiają się we wnętrzarskich koncepcjach. Dzięki takim rozwiązaniom można bowiem sprytnie dzielić pomieszczenia, bez utraty lekkości i przestronności. Szkło zapewnia więcej światła w pomieszczeniu i choć wyznacza granicę, to nie stoi w konflikcie z otwartą przestrzenią. Ścianki loftowe mogą być też jedynie dekorem we wnętrzu, bo ich wyjątkowy design nadaje oryginalności i urozmaica aranżację zarówno w mniejszym apartamencie, jak i w przestronnej willi. Jak zatem wykorzystać urok takiej ścianki i gdzie ją zastosować? O tym napiszemy w naszym artykule.

Czym jest ścianka loftowa?

Ścianka loftowa to nic innego jak spektakularne przeszklenia, osadzone w metalowych albo drewnianych szprosach. Tego typu konstrukcje mają przede wszystkim na celu wydzielenie stref w pomieszczeniu. Najczęściej swoim wglądem ścianka przypomina elegancką kratkę, ale profile można łączyć w dowolny sposób, uzyskując też zupełnie inne wzory. Wnętrzarskim hitem są bez wątpienia ścianki, zaprojektowane w czarnym kolorze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by odwoływać się do spójnego charakteru wnętrza i szukać innego mianownika wspólnego w kolorystycznej kompozycji, wybierając białe albo np. szare ramy do przeszkleń. Jeśli pomieszczenie ma być podzielone na dwie odrębne części, to najlepiej egzamin zda ścianka loftowa z drzwiami. Jeśli jednak ma być to bardziej dekoracja lub swego rodzaju parawan, zasłaniający np. garderobę w sypialni, to idealnym rozwiązaniem będzie ścianka loftowa półotwarta.

Jak efektownie i bez błędów urządzić swoje mieszkanie?

Pobierz darmowe ebooki i poznaj tajniki dobrego wnętrza:

Trendy łazienkowe ebook Jowita Synal

Trendy łazienkowe

9 błędów przy projektowaniu łazienki

9 błędów przy projektowaniu łazienki

Odbierz materiały

Kiedy zdecydować się na ściankę loftową?

Przeszklona ściana w sypialni

W minimalizmie ścianki loftowej kryje się niezwykły urok i wdzięk. Prostota kolorów i elegancko prezentujące się przeszklenia podkręcą każdy styl i dopasują się do każdego wnętrza. I wcale nie musi być eklektycznie, bo proste kolory i duża ilość przeszkleń fantastycznie koresponduje zarówno ze stylem skandynawskim, nowoczesnym czy glamour, a dzięki temu zapewni harmonijną i spójną całość z każdym z tych wnętrzarskich trendów. Ścianka loftowa szklana świetnie sprawdza się jako granica pomiędzy poszczególnymi strefami we wnętrzu. W taki sposób z otwartej przestrzeni można urządzić przytulny kąt do spania i strefę dzienną, nie tracąc nic a nic na przejrzystości i estetyce salonu. To również bardzo dobry pomysł na wykreowanie cloffice, czyli miejsca do pracy na małej przestrzeni. Przeszklenia zapewnią lepszy dostęp do światła dziennego w każdej ze stref, a przy okazji sprawią, że pomniejszony salon, nadal będzie sprawiał wrażenie przestronnego wnętrza.

Ścianka loftowa półotwarta czy z drzwiami?

Ścianka loftowa z drzwiami

Taka ścianka loftowa z drzwiami czy półotwarta może przybierać różną formę i pełnić też różne role we wnętrzu. Może być świetną dekoracją, oddzielającą strefę dzienną i jadalną w salonie. Taki pomysł sprawdzi się szczególnie w wysokich, przestronnych wnętrzach, którym charakterystyczne ścianki ze szprosami dodadzą wyjątkowości i wprowadzą nieco więcej dyscypliny w podziale wnętrza na strefy. Między częścią dzienną a jadalną znakomicie sprawdzi się ścianka loftowa półotwarta, dzięki której wnętrze zyska dodatkowo klimat luksusowej restauracji. Jeśli jednak konieczne jest podzielenie wnętrza na dwa pomieszczenia, to egzamin zdaje ścianka loftowa z drzwiami. Taki komfort doceni każdy z domowników, ponieważ za zamkniętymi drzwiami w sypialni będzie cicho, nawet jeśli w strefie dziennej pozostali domownicy oglądają swój ulubiony serial. Pożądanym elementem w takiej scenerii są grube zasłony, które w dzień można odsłonić, a wieczorem za ich pomocą stworzyć przytulny klimat w sypialni. Podobną rolę będą pełniły żaluzje drewniane – zastosowanie ich ze ścianką loftową pozwala dowolnie regulować ilość światła, a dodatkowo jest doskonałym podkręceniem aranżacji.

W jakich wnętrzach sprawdzi się ścianka szklanka loftowa?

W modnych aranżacjach ścianki loftowe pojawiają się bardzo często. Najczęściej mają oddzielać sypialnię od salonu albo wydzielić nieco przestrzeni na homeoffice, ale można iść z duchem czasu i ścianę loftową wykorzystać, by jedynie podkręcić efekt jadalni w salonie albo wydzielić strefy w łazience. Można ją wykorzystać też w sypialni, by sprytnie i w eleganckim stylu zasłonić garderobę. Takie ścianki w industrialnym klimacie mają też swój urok w komercyjnych i biurowych przestrzeniach. Jeśli zastanawiasz się, czy właśnie w Twoim domu, biurze albo sklepie pasować będzie taka ścianka loftowa szklana, to zdaj się na nasze doświadczenia i podziel się z nami swoim pomysłem. Chętnie podpowiemy, jak go możesz wdrożyć bądź zaoferujemy również swoje koncepcje.

Ile kosztuje ścianka loftowa?

Ściankę loftową najlepiej tworzyć pod wymiar, dzięki temu można ją idealnie dopasować do samego wnętrza, ale też indywidualnych potrzeb domowników. Koszt ścianki loftowej szacuje się w granicach 14 000 – 18 000 złotych (ok. 5 700 zł/m), wszystko jednak zależy od wybranych materiałów, rodzaju ścianki czy jej wymiarów. Do klasycznych wnętrz można pokusić się o gotowe ścianki loftowe, które są dużo tańsze, ale ze względu na konkretne wymiary, ograniczają architektów w zastosowaniu.

Konsultacje z In Home Studio

Zastanawiasz się jak możesz podkręcić swoje wnętrze i czy ścianka loftowa będzie pasowała?
Skorzystaj z naszych konsultacji, ocenimy Twój pomysł i podpowiemy gdzie szukać sprawdzonych wykonawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KONSULTACJE

Bezpłatna konsultacja to 20 minut, które możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu z obszaru aranżacji wnętrz, przygotowania nieruchomości pod remont, Home Stagingu i wielu innych.

Zamów bezpłatną konsultację z projektantem

Ile kosztuje wykończenie łazienki 2022

szczegółowa lista zakupowa

alternatywne warianty wybranych produktów

źródła zakupów

Zamów szczegółowe zestawienie materiałów wykończeniowych łazienki "Straciatella"