Przejdź do treści

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym

Zobacz, jak zaprojektowaliśmy główną przestrzeń życiową w mieszkaniu w stanie deweloperskim położonym w Łodzi.

Metraż

30 m2

Lokalizacja

Łódź

Pomieszczenie

Salon z aneksem kuchennym

Pani Jola, nowa właścicielka mieszkania, chciała stworzyć w nim nowoczesną, ale elegancką przestrzeń. Dostępny budżet pozwolił na sięgnięcie po materiały z wyższej półki cenowej (takie jak spieki kwarcowe na blacie i ścianie kuchennej), ale bez nadmiernych szaleństw. Z powodzeniem posiłkowaliśmy się także materiałami ze średniej półki cenowej, co finalnie nie ujęło projektowi ani wyglądu, ani jakości.

Od razu przykuwa wzrok i bez dwóch zdań gra pierwsze skrzypce w mieszkaniu. O czym mowa? O lampie Vertigo, która jest centralnym punktem aranżacji i nadaje dynamiki. Eliptyczny kształt lampy wydaje się dryfować w powietrzu i unosić nad podwójnym szklanym stolikiem.

Aneks kuchenny ze złotym okapem
Salon z aneksem kuchennym

Kolejnym, mocnym punktem salonu z kuchnią, jest spiek kwarcowy. To on podyktował kolorystykę, która zachwyca barwami.  Od stonowanego delikatnego beżu po eleganckie złoto.

Niektórzy twierdzą, że kuchnia to serce domu. W tym przypadku skupiliśmy się jednak na stworzeniu komfortowego miejsca do odpoczynku, do którego kuchnia jest dodatkiem, a nie odwrotnie. Dlatego aneks kuchenny, mimo że bardzo funkcjonalny i dobrze zagospodarowany, nie rzuca się w oczy.

Udało się stworzyć doskonałe miejsce na spotkania z przyjaciółmi, długie rozmowy i wspólne gotowanie, ale bez rezygnowania z komfortowego i dużego pokoju gościnnego. Zasłony, poduszki i dębowe lamele dopełniają poczucie ciepła i przytulności.

Po raz kolejny pokazujemy, że salon z kuchnią nie muszą być nudne! Eleganckie, spójne wnętrza mogą zagościć także u Ciebie. Skontaktuj się z nami i umów na niezobowiązującą rozmowę na temat projektu do Twojego domu lub mieszkania.