Przejdź do treści

Dom ze spiekiem kwarcowym w salonie

Powiew nowoczesności w klasycznym wnętrzu

Metraż

90

Lokalizacja

Lublin

Pomieszczenie

Dom

Właściciele domu poprosili nas o poradę w sprawię metamorfozy salonu i jadalni. Nie potrzebowali zmian funkcjonalnych. Chcieli jednak odświeżyć wnętrze i nadać mu bardziej nowoczesny charakter. Zadanie okazało się niełatwe, gdyż we wnętrzu wykorzystano już dość charakterystyczne materiały, a cały parter stanowił otwartą przestrzeń. Dodatkowo kuchnia otwarta na salon również miała pozostać bez zmian. Nowe elementy aranżacyjne musiały zatem spójnie komponować się z zastanymi: m.in. z beżową zabudową kuchenną z wyrazistym kamiennym blatem, płytkami w odcieniu brązu z delikatnym użyłowaniem, czy z beżowym łupkiem na ścianach.

jadalnia1 projektant wnętrz In Home Studio
salon 3 1 projektant wnętrz In Home Studio

Co zaproponowaliśmy? Znaczna część budżetu została przeznaczona na wielkoformatowy spiek kwarcowy o delikatnym piaskowym odcieniu. Usytułowany na ścianie telewizyjnej i na kominku stał się niezwykle elegancką i efektowną ozdobę parteru.  Wymieniliśmy także oświetlenie na bardziej nowoczesne. Dotychczasowy narożnik zastąpiły dwie wygodne sofy. Nowy stolik kawowy, szafka RTV i konsola również wprowadziły do wnętrza więcej świeżości. W strefie jadalnianej pojawiły się lustra o ciekawej organicznej formie, komoda nawiązująca stylem do szafki RTV, nowy stół i krzesła. Całość jest bardzo spójna i elegancka, na czym zależało Inwestorom.

Zastanawiasz się jak spójnie i oryginalnie zaaranżować niewielki salon z aneksem kuchennym? Jesteśmy do Twojej dyspozycji – skontaktuj się z nami😊