Przejdź do treści

Kolorowe mieszkanie

Jak połączyliśmy ze sobą wyraziste kolory w małym wnętrzu?

Metraż

42m2

Lokalizacja

Lublin

Pomieszczenie

Mieszkanie

Pani Ania zgłosiła się do nas z pomysłem na mieszkanie z wykorzystaniem wymarzonych płytek Stracciatella-R Nacar, które oprócz szarości mają niebieskie, ceglane, musztardowe, zielone akcenty. Uwielbiamy kolorowe lastryko, więc chętnie podjęliśmy się zadania.

Kolory na płytkach stały się bazą kolorystyczną wykorzystaną w aranżacji całego wnętrza. Jako barwę wiodącą wybraliśmy głęboki odcień niebieskiego, który pojawia się na zabudowie kuchennej oraz w przedpokoju: na panelach tapicerowanych, szafach, ścianie i drzwiach łazienkowych z ukrytą ościeżnicą. W salonie występuje on na ścianie oraz na dodatkach. Ciekawe wzory namalowane farbą w nietuzinkowy sposób udekorowały ścianę za kanapą, dzięki czemu przykuwa ona wzrok już od wejścia do mieszkania. Dodatki w postaci poduszek, grafik, obrazu również idealnie wpisują się w stylistykę wnętrza. Niepomijalny kontrapunkt w aneksie kuchennym stanowi części sufitu pomalowana w kolorze czerwonej cegły. Zielony fotel z czerwonymi nóżkami również znalazł tu swoje miejsce.

Kolorowe mieszkanie kanapa projektant wnętrz In Home Studio
Kolorowe mieszkanie 3 projektant wnętrz In Home Studio

Żeby nieco uspokoić wnętrze wprowadziliśmy do niego elementy drewna. Podłoga, blat kuchenny, blat stołu, stoliki kawowe, lamele oddzielające częściowo kuchnię od salonu nie tylko ocieplają wizualnie mieszkanie, ale i równoważą ferię obecnych w nim kolorów. Dodatkowo szarości lastryko mają swoje towarzystwo w postaci szarości na szafkach wiszących w kuchni, na szafie w przedpokoju, na szafce RTV oraz w postaci tynku dekoracyjnego o efekcie betonu.

Tak, nudy tu nie ma:)

A może Ty również marzysz o kolorowym wnętrzu? Zapraszamy do kontaktu. Jeśli bliższa jest Tobie bardziej stonowana kolorystyka – również pomożemy.