Przejdź do treści

Pokój lego dla nastolatka

Metraż

12m2

Lokalizacja

Pokój nastolatka

Pomieszczenie

Lublin

Hobby 11-letni Kacpra jest lego. Nie mogła zabraknąć tego motywu w jego nowym pokoju.

Dębowa podłoga oraz jasne meble stanowią świetną bazę do wprowadzania kolorów. Szafę i wysoką komodę dobraliśmy z kolekcji, z której pochodzą szafki nocne w pokojach rodzeństwa chłopca. Łóżko jest już sprawdzone – służyło Kacprowi od kilku lat i z pewnością jeszcze posłuży. Kolorystycznym urozmaiceniem wśród bieli, czerni, szarości i jasnego drewna są odcienie niebieskiego i żółtego. Znajdziemy je zarówno na meblach (biurko i mobilna komoda służąca również za szafkę nocną), jak i na dodatkach (dywan, puf, siedzisko, poduszki, zegarek, pudełka na lego, grafika, naklejki). Naklejki w pokoju dziecka to znakomity pomysł, aby w niedrogi i efektowny sposób udekorować ściany i meble. W równie szybki sposób możemy później się ich pozbyć lub zmienić. W pokoju znajduje się również strefa do ćwiczeń z drabinką, materacem i ścianką wspinaczkową. W tej części pokoju na ścianach zastosowaliśmy tynk dekoracyjny o efekcie betonu. Razem z kolorem niebieskim stanowi on nawiązanie do aranżacji pozostałej części domu. Nie mogło zabraknąć gitary, na której Kacper niedawno rozpoczął naukę gry.

Pokoj lego nastolatka 4 projektant wnętrz In Home Studio
Pokoj lego nastolatka 6 projektant wnętrz In Home Studio

Pamiętaliśmy również o tym, że chłopca coraz częściej będą odwiedzali koledzy – zatem przyda się dodatkowy mobilny stolik na przekąski oraz lekkie siedziska. Charakterystycznym akcentem pokoju jest młodzieżowa tapeta na ścianie z oknem i za łóżkiem. Jest łatwa do czyszczenia, a opieranie się o nią jest znacznie przyjemniejsze, niż o przysłowiową „gołą” ścianę. Wieczorem nastrojowy klimat tworzy lista LED umieszczona za listą sufitową. Obok łóżka jest też fragment ściany pomalowanej farbą tablicowo-magnetyczną np. do zapisywania pomysłów czy rysowania. Jest to rozwiązanie, które zastosowaliśmy również w pokojach rodzeństwa Kacpra.

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla Twojego dziecka, tak by był estetyczny, funkcjonalny i rósł razem z nim? Jesteśmy do twojej dyspozycji😊