Przejdź do treści

Niskie mieszkanie w jasnych kolorach

Celem tego projektu było wykreowanie przytulnego i ciepłego, a zarazem funkcjonalnego wnętrza. Inwestorzy całkowicie nam zaufali i pozwoli przeprowadzić totalny remont, dzięki czemu mogliśmy dokonać wielkiej rewolucji ze spektakularnym efektem.

Metraż

30 m2

Lokalizacja

Lublin

Pomieszczenie

Mieszkanie

Założenie projektu było optymalne wykorzystanie przestrzeni na część kuchenną i jadalną oraz wydzielenie strefy dziennej przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, podnoszących komfort mieszkalny. Zastosowanie jasnych i drewnianych elementów oraz tapety w jadalni, w celu ocieplenia wnętrza i nadania mu bardziej mieszkalnego charakteru.

Inspiracja dla naszych działań było nawiązanie do spokoju natury, poprzez zielone grafiki w salonie, tapetę w żurawie czy kolor miodowego dębu, powtórzonego na blacie stołu, zabudowie kuchennej, drzwiach i żaluzjach.

Ten salon przeszedł prawdziwą rewolucję. Wszystko rozpoczęło się zmianami w stolarce okiennej, instalacji grzewczej i hydraulicznej oraz pożegnaniem zbędnych elementów, jak piec chlebowy, który choć robił wrażenie, to niestety zabierał przestrzeń w domu.

Jasna kuchnia w niskim mieszkaniu
Jasny salon w niskim mieszkaniu

Usunęliśmy też grzejniki ścienne i zastąpiliśmy je nowoczesnym ogrzewaniem podłogowym. Zależało nam, by wady wnętrza przekuć w zalety, a co za tym idzie by przy pomocy jasnej kolorystyki ale i złotych elementów powiększyć dość niskie wnętrze (225cm). Powiększyliśmy zabudowę kuchenną, tworząc przyjemny kąt przy oknie na chwile relaksu przy kawie i jadalnię, która w żaden sposób nie koliduje ze strefą dzienną w salonie. Biel została tu wykorzystana jako kolor bazowy, ale by nie tworzyła wrażenia monolitu, ozdobiona została czarnymi elementami i miodowym blatem z dębu. W tej samej kolorystyce wykreowana została jadalnia, której sercem jest stół dębowy i białe krzesła. Lekko i stylowo prezentuje się też salon, utrzymany w bieli, podkreślonej czarnymi i złotymi akcentami, które miło spajają całą aranżację i przeciwdziałają monotonii. Uwagę w salonie przykuwają również lamele na ścianie i suficie oraz elegancka tapeta w żurawie, która łączy jadalnię z salonem. Szczypta złota na grafikach czy lampach dodaje całości elegancji i polotu.

Dzięki wprowadzeniu bieli i jasnego drewna, pomieszczenie jest przyjazne i bardziej przestronne. Delikatne zastosowanie czerni dodało kontrastu i wyrazistości, ale nie zatraciło kolorystycznego balansu.