Przejdź do treści

Sypialnia w salonie za loftową ścianą

Jak wyodrębniliśmy sypialnię w salonie w bloku w wielkiej płyty?

Metraż

62m2

Lokalizacja

Lublin

Pomieszczenie

Mieszkanie

Mieszkanie Pani Weroniki przestało być funkcjonalne dla niej i członków jej rodziny. Zwróciła się do nas z prośbą o wygospodarowanie dodatkowej sypialni w obecnej przestrzeni i powiększenie strefy komunikacyjnej.

Jak zwykle mocno ograniczały nas ściany nośne, piony kanalizacyjne i wentylacyjne, umiejscowienie okien, ale zaproponowaliśmy rozwiązanie, które od razu spodobało się Inwestorce. Kosztem pokoju przylegającego do kuchni powiększyliśmy ją o salonik i sypialnię. Tym samym zrealizowaliśmy marzenie Pani Weroniki o kuchni otwartej na salon oraz o oddzielnej sypialni. Dodatkowo zmniejszyliśmy jeden z pokoi po przeciwnej stronie mieszkania. Dotąd był tam salon, ale jego znaczna odległość od kuchni zaczęła bardzo przeszkadzać mieszkańcom. Nowy większy przedpokój pomieścił zabudowę meblową, która z powodzeniem może zastąpić garderobę. Ponieważ w nowo wydzielonej sypialni nie ma okna, zastosowaliśmy ścianę loftową z drzwiami. Dzięki zaciemniającym zasłonom zamontowanym na szynie sufitowej od strony sypialni, nawet w ciągu dnia można spokojnie uciąć sobie w niej drzemkę;)

salon ze ścianą loft w salonie
sypialnia w salonie ze szklaną ścianą

                Mieszkanie urządziliśmy, zgodnie z preferencjami Inwestorów, w jasnych barwach, dodając do tego wyraziste czarne elementy powtarzające się m.in. na lamelach ściennych, ścianie loftowej, ramach grafik, listwach podłogowych oraz ościeżnicach drzwi. Kolorystyczny akcent stanowi granatowa kanapa w salonie, tapicerowane panele ścienne w przedpokoju i sypialni w podobnym odcieniu oraz musztardowe siedziska krzeseł.

Być może Twoje mieszkanie również przestało być dla Ciebie funkcjonalne i chciałbyś zmienić jego układ? Zapraszamy do kontaktu – porozmawiamy o możliwościach zmian w Twoim mieszkaniu czy domu.