Przejdź do treści

Kuchnia w kolorze butelkowej zieleni

Kuchnia w kolorze butelkowej zieleni

Czego dowiesz się z tego artykułu?

We współcześnie urządzonej kuchni zdecydowanie rządzi kolor. To nie musi być jednak eksplozja soczystych barw, wystarczy jeden ton jak na przykład butelkowa zieleń, czy pudrowy róż, by kuchnia stała się nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale również przestrzenią, w której miło gawędzi się przy kawie. Butelkowa zieleń pojawia się również w naszych aranżacjach. Przekonaj się więc, czy pasuje i do Twojej kuchni.

Jak efektownie i bez błędów urządzić swoje mieszkanie?

Pobierz darmowe ebooki i poznaj tajniki dobrego wnętrza:

Trendy łazienkowe ebook Jowita Synal

Trendy łazienkowe

9 błędów przy projektowaniu łazienki

9 błędów przy projektowaniu łazienki

Odbierz materiały

Dlaczego kuchnia w butelkowej zieleni to ciekawy pomysł?

Ten odcień od lat dostarcza nietuzinkowych inspiracji do kreowania różnych pomieszczeń. Zieleń zwyczajnie uspokaja i wycisza, a do tego odznacza się mocnym akcentem, przez co skutecznie zapobiega monotonii. To również ewidentne zaproszenie natury, w wersji eleganckiej i ponadczasowej. Zieleń w takim wydaniu ma jeszcze jedną zaletę – mimo ciemnej tonacji wcale nie przytłacza, dlatego w kuchni jest świeżo, eko i wyraziście. Tak się dzieje, ponieważ to zieleń jest na pierwszym planie, a podkreślona bielą, drewnem czy czernią w pełni prezentuje swój urok. To przepis na kuchnię z klasą, w której chętnie przebywać będą i goście i domownicy.

kuchnia w kolorze butelkowej zieleni 2 projektant wnętrz In Home Studio

Jak dobierać dodatki i akcesoria do butelkowej zieleni w kuchni?

Takie odcienie inspirowane lasem mogą stanowić początek do wspaniałej aranżacyjnej przygody. Zieleń lubi się z wieloma kolorami i dlatego dostojnie zaprezentuje się zarówno przy bieli, czerni, szarości czy też silnie nawiązujących do natury brązów. Można jednak pokusić się też o bardziej wyraziste akcenty w kolorze różu, niebieskiego czy różnych odmianach czerwieni. Jeśli ma być estetycznie i prosto, to podążaj dalej za naturą i wybieraj drewno oraz kamienie. Marmur z delikatnym użyleniem w szarej tonacji lub jasne drewno na blatach czy frontach szafek będą świetnym dodatkiem do butelkowej zieleni. Luksusu doda też złoto. Możesz je przemycić m.in. na uchwytach meblowych czy lampach.

Zabudowa kuchenna w kolorze butelkowej zieleni z dodatkami

Aranżacja ścian i mebli kuchennych w butelkowej zieleni

Proste kolory często aż się proszą, by dodać im głębi i wyrazu. Uzyskasz to przez różnego rodzaju tekstury na podłodze czy ścianie. W naszym projekcie sięgnęliśmy po małe prostokąty, które w matowej bieli tworzą stonowaną, ale interesujące tło zabudowy meblowej. Jej spokój pięknie koreluje z nieco bardziej agresywnym czarno – białym wzorem na podłodze. To wszystko sprawia, że kuchnia utrzymana jest w łagodnych tonach, ale odznacza się pożądaną dynamiką. Ciemne kolory szczególnie w małej kuchni wymagają jednak łączenia ich z jaśniejszymi tonacjami. Dzięki temu w kuchni jest więcej światła i przestrzeni, a całość prezentuje się lekko i przyjemnie. Taka koncepcja przyświeca naszemu projektowi, gdzie złamana biel na górnych szafkach rozjaśnia kuchnię i ciekawie kontrastuje z matem butelkowej zieleni.

Zobacz również: Dom z salonem w butelkowej zieleni i złocie

Jak dobrać oświetlenie do butelkowej zieleni?

projektowaniu wnętrz światło odgrywa niezwykle ważną rolę w każdej kuchni i dobrze jeśli jest przyporządkowane do poszczególnych stref. Tam, gdzie oświetlenie mają dekorować wnętrze (np. nad wyspą kuchenną), egzamin zdadzą np. lampy w postaci półki, na której ustawisz doniczki z ziołami, kwiatki, bibeloty lub przyprawniki. Innym rozwiązaniem są dekoracyjne lampy wiszące – w przypadku tego projektu przymierzaliśmy się również do smukłych sopli i szklanych kuli.

Sufitowe oświetlenie może bardziej się wpisywać w tło całego projektu – listwa z kierunkowymi reflektorami albo plafony będą tutaj idealnym wyborem. Jeśli obniżasz sufit  np. w celu doprowadzenia wentylacji z pionu do okapu – warto wykorzystać ten fakt i zastosować oświetlenie podtynkowe. Uwaga: projektując oświetlenie sufitowe należy pamiętać, że nie może ono kolidować z frontami szafek po ich otworzeniu. Nie należy zapominać również o listwie ledowej pod szafkami wiszącymi – to niezbędny element do pracy na blacie roboczym.

Oświetlenie w kuchni w kolorze butelkowej zieleni i salon

Jaki blat kuchenny pasuje do kuchni w butelkowej zieleni?

W naszej koncepcji wygrało drewno, które w miodowej naturalnej dębowej barwie dodaje przytulności i mieszkalnego klimatu. To również pretekst do wprowadzenia drewnianych akcentów w pozostałych pomieszczeniach. Drewno świetnie rozumie się z butelkową zielenią, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o szarości czy biele. Fajnym pomysłem będzie marmur lub drewno ale bielone. Nasz wybór był podyktowany chęcią nawiązania do dębowego koloru wybranych paneli podłogowych zastosowanych w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje wykończenie łazienki 2022

szczegółowa lista zakupowa

alternatywne warianty wybranych produktów

źródła zakupów

Zamów szczegółowe zestawienie materiałów wykończeniowych łazienki "Straciatella"