Przejdź do treści

Kuchnia w stylu prowansalskim

Remont kuchni w domu

Metraż

15m2

Lokalizacja

Rzeszów

Pomieszczenie

Kuchnia

Dom, w którym zamieszkała Pani Ewa z rodziną posiadał kilkunastoletnią zabudowę kuchenną, która ani wizualnie ani funkcjonalnie nie spełniała ich wymagań. Marzeniem Inwestorki była biała kuchnia w stylu prowansalskim z przeszkleniami na części frontów. Warunkiem było też dostosowanie się do obecnej instalacji wod.-kan. i komina wentylacyjnego.

Co zaproponowaliśmy?  Panie Ewie najbardziej spodobały się dwie wersje. W obu przenieśliśmy piekarnik spod płyty elektrycznej do wysokiej zabudowy, obok umieściliśmy także kuchenkę mikrofalową. Dodaliśmy więcej szuflad. Niektóre szafki wiszące posiadają przeszklenia charakterystyczne dla stylu prowansalskiego, zaś pozostałe delikatne, eleganckie frezy. Do tego kontrastowe, czarne, stylizowane uchwyty meblowe w dwóch kształtach. W części z okapem – spełniliśmy marzenie o półkach ze stylizowanymi wspornikami.

Kuchnia w stylu prowansalskim 2 projektant wnętrz In Home Studio
Kuchnia w stylu prowansalskim 5 projektant wnętrz In Home Studio

W pierwszej wersji zaproponowaliśmy okap podszafkowy, zwiększając miejsce do przechowywania, oraz elegancką witrynę z podświetlanymi półkami. W drugiej wersji wymieniliśmy okap podszafkowy na okap kominowy i dodaliśmy dłuższe półki. W kąciku jadalnianym pojawiło się siedzisko w kształcie litery  „L”  z wygodnymi poduchami, zaś na ścianie – delikatna tapeta.

W obu wersjach zaproponowaliśmy również wymianę płytek podłogowych na kontrastującą szachownicę na podłodze oraz zastosowanie na części ścian nad blatami roboczymi białych płytek cegiełek, idealnie wpisujących się w styl prowansalski. Blat i półki w kolorze dębowym dodają wnętrzu przytulności. Obie wersje zakładają też jedno – przebywanie w niej ma być czystą przyjemnością estetyczną i funkcjonalną.