Przejdź do treści

Łazienka z marmurowymi płytkami i drewnem

Duża łazienka w domu w stanie deweloperskim stała się idealnym miejscem na wykreowanie strefy prysznicowej i wanny, idealnej na długą kąpiel z pianą.

Metraż

10 m2

Lokalizacja

Warszawa

Pomieszczenie

Łazienka

Założeniem projektu było połączenie funkcjonalnego układu łazienki z estetycznym i eleganckim designem. Skoncentrowaliśmy się na pełnej harmonii pomiędzy poszczególnymi strefami i odpowiednim dopasowaniem elementów pod względem wymiarów i wyglądu. Elementem rozpoznawalnym i zarazem nawiązującym do pozostałego wystroju domu, miało być drewno, które pojawiło się na płytkach ściennych i podłogowych, ale i blacie szafki umywalkowej.

Inspiracją do wykreowania łazienki z marmurowymi płytkami i drewnem  stały się oryginalne kształty wanny i umywalki nablatowej. Niezwykle ważne są tutaj czarne dodatki, które wzmacniają cały przekaz, ale też nadają wnętrzu charakteru i nowoczesności.

Łazienka z płytkami marmurowymi In Home Studio
Łazienka z płytek marmurowych

Ściany i podłogi w łazience zdobią tylko dwa rodzaje płytek – o wzorze ponadczasowego drewna i spektakularnego marmuru. Takie rozwiązanie przemyca spokój do wnętrza, ale zapobiega wrażeniu monotonii. Umiejętne szafowanie czarnym kolorem oraz umieszczenie ciemniejszych płytek bliżej okna sprawia, że pomieszczenie jest nadal jasne i przyjemne w odbiorze. Z kolei o spójny i jednolity charakter łazienki dbają dobrane z jednej serii poszczególne akcesoria łazienkowe oraz armatura. Wyeksponowana na podeście wanna o ciekawym kształcie, jest niekwestionowaną gwiazdą całej aranżacji. Otoczona płytkami imitującymi  drewno i podkreślona geometrią czarnych listew, zyskuje jeszcze bardziej. Okno nad wanną, lustro bez ramy nad szafką umywalkową oraz delikatna w swojej formie kabina prysznicowa powiększają wnętrze wizualnie i dodatkowo je rozjaśniają. Całości dopełnia minimalistyczne, ale wpisujące się w elegancki charakter stylizacji oświetlenie.