Przejdź do treści

Jak urządzić łazienkę w butelkowej zieleni?

Łazienka w kolorze butelkowej zieleni i czarno złotymi dodatkami

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Butelkowa zieleń to kolor, który kojarzy z harmonią, spokojem i relaksem. Jest bardzo elegancki i stylowy, a jednocześnie łagodny dla oka, co sprawia, że idealnie pasuje do łazienki, pomieszczenia, w którym zwykle szukamy wytchnienia i odprężenia.

W aranżacji łazienki kolor butelkowej zieleni może występować na ścianach (np. w postaci płytek, farby, tapet), na meblach (np. na szafce umywalkowej),  na wyposażeniu (np. umywalce, wannie, baterii umywalkowej) czy dodatkach i dekoracjach (np. na grafikach czy w postaci najbardziej oczywistej –  roślin). Ponadto  kolor butelkowej zieleni jest bardzo wdzięczny do łączenia z innymi kolorami: przez biel, szarości, odcienie drewnopodobne, po wyrazistą czerń, granat czy kolor ceglany.

Czym kierować się przy wyborze odcienia zieleni i jak dobrać je do reszty łazienki?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia – powszechnym przekonaniem jest, że w małych łazienkach, bezpieczniejsze są jaśniejsze kolory które optycznie je powiększą, natomiast w przestronniejszych wnętrzach można pozwolić sobie na ciemniejsze warianty kolorystyczne. Jeśli jednak zależy nam na efekcie tajemniczości – nie ma przeszkód, żeby nawet w niewielkiej łazience zastosować butelkową zieleń, np. w postaci lamperii z płytek i na dodatek połączyć ją z czernią.

Kolejnym istotnym elementem jest ilość naturalnego światła wpadającego do łazienki Jego niewielka ilość może sprawić, że butelkowa zieleń może wyglądać przytłaczająco. No właśnie – może, ale nie musi, tu również istotne jest jaki efekt chcemy osiągnąć.

Jakie oświetlenie dobrać do butelkowej zieleni

Oświetlenie w łazience z butelkową zielenią powinno przede wszystkim: podkreślać głębię tego odcienia lub stanowić jej neutralny dodatek. Pierwszy efekt osiągniemy wybierając oprawy w kolorze czarnym, złotym lub mosiądzowym, drugi zaś – stosując nienarzucające się w formie lampy w kolorze bieli. Niezwykle elegancko prezentują się lampy wiszące ze szklanymi kloszami – przeźroczystymi, białymi, dymionymi lub zielonymi. Mogą posiadać elementy w kolorze czerni, złota, mosiądzu.

Jak efektownie i bez błędów urządzić swoje mieszkanie?

Pobierz darmowe ebooki i poznaj tajniki dobrego wnętrza:

Trendy łazienkowe ebook Jowita Synal

Trendy łazienkowe

9 błędów przy projektowaniu łazienki

9 błędów przy projektowaniu łazienki

Odbierz materiały

Z jakimi kolorami łączyć kolor butelkową zieleń?

Butelkowa zieleń to kolor, który można połączyć zarówno z delikatnymi, jak i wyrazistymi odcieniami:

  • biel i odcienie szarości będą stanowiły idealne tło, eksponując zielone elementy mebli, ceramiki, armatury czy dodatków w butelkowej zieleni,
  • drewnopodobne faktury nadadzą przytulności wnętrzu i nawiążą do natury.
  • dzięki kontrastowej czerni, podobnie jak granatowi czy kolorowi ceglanemu  łazienka z butelkową zielenią zyska na głębi i wyrazistości.

Butelkowa zieleń i subtelna biel

Kombinacja bieli i butelkowej zieleni w łazience jest jedną z bardziej popularnych opcji miłośników zielonej barwy. Kolor zielony kojarzy się z naturą, zdrowiem i witalnością, a w łazience przede wszystkim z odprężeniem i relaksem. Biel natomiast to symbol czystości oraz prostoty, nadający temu pomieszczeniu eleganckiego charakteru. W połączeniu mamy receptę na łazienkę w kojącym, świeżym i przytulnym klimacie.

lazienka z tapeta i szafka w kolorze butelkowej zieleni projektant wnętrz In Home Studio

Łazienka butelkowa zieleń i drewno

Drewno i materiały drewnopodobne sprawiają, że każde wnętrze wygląda bardziej przytulnie i ciepło. W połączeniu z butelkową zielenią dodają łazience stylu i elegancji. Ponadto, butelkowa zieleń kojarzy się z naturą, co idealnie pasuje do drewna, które także jest jednym z elementów natury. Połączenie tych dwóch kolorów sprzyja odpoczynkowi i relaksowi.

Łazienka w butelkowej zieleni, granacie i czerni

Butelkowa zieleń w towarzystwie granatu lub/i czerni to zdecydowanie jedna z odważniejszych propozycji kolorystycznych w łazience. Bardzo elegancka, tajemnicza, dodająca głębi, jednak nie dla każdego.

Dodatki do łazienki w butelkowej zieleni

Wśród dodatków do łazienki w butelkowej zieleni królują biel, czerń, złoto i mosiądz. Te kolory nieprzypadkowo pojawiły się już w przypadku oświetlenia, spełniając podobne funkcje. Dzięki spójności kolorystycznej oświetlenia i dodatków możemy podkreślić elegancję i wizualną harmonię wnętrza.

O jakich dodatkach mowa? Grafiki i ramki, ramy luster, wazony, uchwyty meblowe, klamka drzwi, akcesoria łazienkowe, takie jak: wieszaki, dozownik na mydło, uchwyt na papier toaletowy. Grzejnik łazienkowy to element, który również nie powinien być przypadkowy, zarówno pod względem funkcjonalnym, ale również wizualnym.

Nie robisz remontu co rok!
Pozwól nam stworzyć ponadczasową i funkcjonalną łazienkę, którą będziesz się cieszył przez lata.

Inspiracje zestawień kolorystycznych butelkowej zieleni w łazience

W poniższych przykładach posłużymy jednym z naszych ostatnich projektów niedużej łazienki. Pomimo niewielkiego metrażu łazienki Klienci od początku byli zdecydowani na to, aby  zastosować w niej kolor butelkowej zieleni. Nie byli jednak pewni w jakich proporcjach i z jakimi dodatkami. Znając ich preferencje zaproponowaliśmy kilka rozwiązań, dzięki, którymi mogli zobaczyć, jak może zmieniać się charakter łazienki w zależności od zastosowanych elementów kolorystycznych:

Propozycja 1

Lamperia z płytek w butelkowej zieleni, białe prostokątne płytki w strefie prysznica, biało-czarna podłoga, tapeta z odcieniami butelkowej zielni, czarne i złote dodatki.

lamperia z płytek w butelkowej zieleni z czarnymi i złotymi dodatkami

Propozycja 2

Lamperia z płytek w butelkowej zieleni, białe płytki z kontrastową grafitową fugą w strefie prysznica, biało-czarna podłoga, kolorowa tapeta z odcieniami butelkowej zielni, czarne dodatki.

Butelkowa zieleń i kolorowa tapeta z odcieniami zieleni w łazience

Propozycja 3

Lamperia z płytek w butelkowej zieleni, biała mozaika z kontrastową grafitową fugą w strefie prysznica, biało-czarna podłoga, czarne panele dekoracyjne za lustrem, te same panele w kolorze ceglanym na ścianie przeciwnej, kolorowa grafika z odcieniami butelkowej zielni, czarne i złote dodatki.

lamperie z płytek w butelkowej zieleni

Propozycja 4

Lamperia z płytek w butelkowej zieleni, białe prostokątne płytki z kontrastową grafitową fugą w strefie prysznica, biało-czarna podłoga, ściany i drzwi w kolorze ceglanym i czarnym, czarne dodatki.

Łazienka z butelkowo zieloną lamperią i biało - czarną podłogą

Propozycja 5

Lamperia z płytek  i płytki w strefie prysznica w kolorze butelkowej zieleni, biało-czarna podłoga, ściany pomalowane farbą w kolorze ceglanym i czarnym, kolorowa grafika, czarne i złote dodatki.

Łazienka w kolorze butelkowej zieleni i ceglano czarnym kolorze

Propozycja 6

Lamperia z płytek w butelkowej zieleni, zielone płytki w strefie prysznica i za lustrem, biało-czarna podłoga, białe panele dekoracyjne na ścianie naprzeciwko lustra, czarne i złote dodatki.

Łazienka z białymi panelami i butelkowo zielonymi lamperiami

Propozycja 7

Ostatecznie Klienci wybrali następujące rozwiązanie: lamperia z płytek w butelkowej zieleni, zielone i białe płytki w strefie prysznica, biało-czarna podłoga, czarne panele dekoracyjne za lustrem, czarne i złote dodatki.

Łazienka w kolorze butelkowej zieleni i czarno złotymi dodatkami

Pamiętajmy, że wybór koloru butelkowej zielni do łazienki powinien być przede wszystkim dobrze przemyślany i  perfekcyjnie wkomponowany przez zastosowanie właściwych zabiegów aranżacyjnych. Powinien też być spójny ze stylistyką pozostałych pomieszczeń domu czy mieszkania. Umiejętnie wykorzystany stanowi gwarancję nietuzinkowej przestrzeni sprzyjającej relaksowi i wyciszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KONSULTACJE

Bezpłatna konsultacja to 20 minut, które możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu z obszaru aranżacji wnętrz, przygotowania nieruchomości pod remont, Home Stagingu i wielu innych.

Zamów bezpłatną konsultację z projektantem

9 błędów przy projektowaniu łazienki

Zdobądź bezpłatny ebook i odkryj tajniki udanej łazienki!
9 błędów przy projektowaniu łazienki

Ile kosztuje wykończenie łazienki 2022

szczegółowa lista zakupowa

alternatywne warianty wybranych produktów

źródła zakupów

Zamów szczegółowe zestawienie materiałów wykończeniowych łazienki "Straciatella"