Czego dowiesz się z tego artykułu?
Nie ma absolutnie żadnej przesady w stwierdzeniu, że w pudrowym różu każdej aranżacji jest do twarzy. Można pójść w kierunku kawaii lub glamour i z pudrowym różem w roli głównej stworzyć miłe, romantyczne, pełne nostalgii kompozycje, ale również w eleganckim czy typowo skandynawskim rodzinnym królestwie, pudrowy róż użyty w subtelnych proporcjach, rewelacyjnie się zaprezentuje i doda całej scenerii łagodniejszych i mieszkalnych tonów. Z czym zestawiać róż i jak go wykorzystywać, by za jego pomocą stworzyć piękne kobiece wnętrza?
Jak efektownie i bez błędów urządzić swoje mieszkanie?
Pobierz darmowe ebooki i poznaj tajniki dobrego wnętrza:
Trendy łazienkowe
9 błędów przy projektowaniu łazienki
Odbierz materiały
Dlaczego warto sięgać po pudrowy róż?
Tego typu barwy są niezwykle przyjemne dla oka. Odprężają, uspokajają i łagodzą mocniejsze tony w pomieszczeniach. Pudrowy róż ma jednak o wiele więcej zalet. Dobrze się komponuje z innymi kolorami i fenomenalnie zdobi dosłownie każde pomieszczenie. Jaśniejsza odsłona różu nie jest zbyt słodkawa, a do tego na tyle przyjemna, że dodana do loftu czy scandi ociepla całą koncepcję. Taki kolor mile jest widziany w salonie, sypialni, ale też w biurze, kuchni, pokoju dziecięcym czy w łazience. To więc od Ciebie zależy czy będzie aktorem pierwszego planu Twojej kreacji, czy wybrzmi delikatnie w tle, by nadać nieco ogłady ciemniejszym czy bardziej klasycznym aranżacjom.
Pudrowy róż pasuje do aranżacji salonu
Pudrowy róż w salonie to bardzo dobra koncepcja i nie ma znaczenia, czy on ma być tylko dopełnieniem całej scenerii czy ma wyznaczać główny nurt stylizacji. W projektowaniu wnętrz możesz wykorzystać dodatki, oferowane w pudrowym różu, choćby krzesła, poduszki, ale też panele ścienne. Jeśli zastosujesz je w subtelnej ilości, a na dominujące odcienie wybierzesz brązy, szarości a nawet zielenie, to uzyskasz rewelacyjne efekty wizualne. I taki delikatny pocałunek różu wcale nie zmieni głównej koncepcji aranżacji. W salonie będzie nadal elegancko czy klasycznie, ale z nutą romantyzmu i zmysłowości. Róż można łączyć również z jego mocniejszym odcieniem w kolorze fuksji albo ze stonowaną ale niezwykle szlachetną szarością. Takie zestawienia zadbają o łagodny wydźwięk pomieszczenia i pozwolą odnaleźć każdemu domownikowi coś dla siebie. Jeśli szukasz bardziej kobiecego stylu, to możesz zdecydować się na pomalowanie wszystkich albo tylko jednej ze ścian w pudrowym różu. Do takiego koloru pasować będą biele, szarości, ale też zielenie., ale jeśli wybierzesz drewniane lamele albo barwną tapetę np. z kwiatami, to wprowadzisz do przestrzeni wyjątkowe i niebanalne kontrasty.
Jakie kolory można łączyć z pudrowym różem?
Pomieszczenie urządzane pod dyktando romantycznych i kobiecych nurtów, wcale nie musi być zdominowane pudrowym różem. Wręcz przeciwnie, im bardziej zrównoważysz proporcje kolorystyczne, tym lepszy rezultat uzyskasz. Pudrowy róż zaprzyjaźni się między innymi z brązem. Możesz więc z nim łączyć wszelkie drewniane elementy – stolik kawowy, parkiet na podłodze czy regały. Inspiracje warto czerpać też z modnych trendów glamour, gdzie pudrowy róż dobrze rozumie się ze złotem i szarościami. Nie będzie więc żadnej przesady, jeśli do różowych poduszek czy foteli dobierzesz złote lampy, wazony czy świeczniki. Róż ładnie wybrzmi także w towarzystwie zieleni i to nie tylko w postaci roślin doniczkowych. Będziesz zachwycona, jak piękny duet stworzysz, otulając ściany zielenią i dobierając do nich na przykład różowe fotele. Nie można pominąć też bardziej klasycznych rozwiązań – jak kompozycji z czernią, czy bielą. Tutaj także możesz wyczarować naprawdę wyjątkowe i piękne aranżacje.
Masz dużo pomysłów na aranżację ale nie wiesz na co się zdecydować?
W ramach niezobowiązującej konsultacji, pomożemy Ci w podjęciu decyzji i podpowiemy ciekawe rozwiązania.
Pudrowy róż i musztardowa żółć czy niebieski – porady dla odważnych
Jeśli odnajdujesz się w bardziej intrygujących i wręcz zaskakujących aranżacjach, to możesz pójść w kierunku dość spektakularnych kontrastów. Tutaj jest miejsce na musztardową żółć, która coraz częściej pojawia się w salonach meblowych i jest chętnie wykorzystywana też przez projektantów wnętrz. Tu jednak niezbędna jest odrobina dobrego wyczucia. W takich sceneriach któryś z kolorów musi być dominujący, a któryś tylko jego uzupełnieniem. Najczęściej to właśnie musztardowa żółć wiedzie prym w całej scenerii. Druga propozycja to zestawienie granatu czy błękitu z pudrowym różem. Granatowa kanapa z dodatkiem różowych poduszek zdecydowanie będzie niekwestionowaną królową salonu. Możesz jednak w tych kolorach łączyć dodatki. Np. do salonu utrzymanego w szarościach, bielach czy brązach, ciekawy efekt uzyskasz, dodając lampy, wazony czy poduszki i zasłony właśnie w niebieskim i różowym kolorze. W doborze kolorów warto kierować się zasadą, że drobne elementy zawsze można zmienić. Dlatego w odważnych kolorach dobrze jest wybierać dekoracje, które przy pojawieniu się nowych trendów, można zastąpić innymi.
Jak dobrać dodatki do salonu z pudrowym różem
Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz uzyskać. W aranżacjach zdominowanych spokojem i nostalgią możesz śmiało sięgać po wszelkie tonacje szarości – od ciemnego grafitu po jej jasne odmiany. Dywan, sofa, a nawet tapicerowane panele ścienne, po które sięgnęliśmy w swoim projekcie sprawdzą się tutaj znakomicie. Jeśli Twój salon ma emanować jasnym i ciepłym designem – zdecyduj się na biele lub drewno w miodowym czy naturalnym dębowym odcieniu. Takie połączenia odznaczą się harmonią i sprawią, że pudrowy róż będzie optymistycznie podkreślał klasę i łagodność całej stylizacji. Możesz postawić również na bardziej odważne i dynamiczne rozwiązania. Kapitalnie zestawienie uzyskasz np. z butelkową zielenią, czernią, czy ciemnymi odmianami drewna. Wyraźne barwy mogą dominować w całej scenerii, ale pamiętaj, by dopasować takie kolorystyczne wariacje do wielkości pomieszczenia, by nie przeciążyć np. małego salonu zbyt dużą ilością czarnych dodatków. Pamiętajmy, że zieleń, choć niekoniecznie butelkowa, to również kwiaty doniczkowe. To rozwiązanie zawsze się obroni swoją ponadczasowością i naturalnością nie tylko w salonie z pudrowym różem.
Pudrowy róż ładnie wybrzmi również przy złotych i kremowych dodatkach. My postawiliśmy na złote oświetlenie, które ma swoje odbicie m.in. w dekoracyjnych poduszkach, nóżkach szafki RTV czy uchwytach meblowych.
Jak możecie zauważyć, do naszego projektu wybraliśmy mix wspomnianych kolorów – szarości, czerń, złoto, butelkową zieleń, biel, dębowe drewno. Zachowując równowagę, osiągnęliśmy harmonijny elegancki, spójny efekt.
Jaki kolor oświetlenia dobrać do salonu z pudrowym różem
Miedź, czerń, złoto albo biel, te kolory idealnie komponują się z pudrowym różem.
Czarne lampy to świetny pomysł na wprowadzenie więcej kontrastu. Czarne elementy zostaną ogładzone miło białą taflą sufitu, dlatego nie przeciążą całej aranżacji, a jednocześnie zadbają o kontrastowe tło dla elementów w pudrowym różu. Jeśli stawisz na większą dawkę luksusu i blasku – wybierz lampy, w kolorze miedzi lub złota. Jeśli oświetlenie ma pozostawać na drugim planie, to zdecyduj się na białe oprawy. W bardziej odważnych projektach możesz zastosować np. lampy z zielonymi szklanymi kloszami albo pokusić się o przemycenie do wnętrza przydymionych brązów.
Pudrowy róż i granat w salonie
Takie wyraziste duety tylko zyskują na swojej prezencji. Choć mocno kontrastują ze sobą, to w rezultacie tworzą zgraną i przyjemną całość. I właściwie nie ma tutaj żadnych ograniczeń – w łączeniu tych dwóch kolorów, wszystko znów zależy od tego, czy ma być odważnie, czy nowocześnie, ale w stonowanym stylu. Wyjątkowe efekty uzyskasz na przykład z granatową sofą, fotelem czy krzesłami i poduszkami, zasłonami w pudrowym różu. Możesz pokusić się o granatową tapetę na fragmencie ściany a pudrowym różem rozjaśnić wnętrze. Granat efektywnie zdyscyplinuje barwę różu i przy okazji wyostrzy cały design. Jeśli wszystko połączysz drewnem, złotem czy szarością, to uzyskasz naprawdę spektakularne rezultaty.
Pingback: Salon w stylu prowansalskim - IN HOME STUDIO